onair_promo

On-Air

Bizden Haberler

Oxygen’e Uluslararası Ortak

Oxygen Consultancy'nin başarıları uluslararası arenada da dikkat çekti ve 2012 yılında, 14 ülkede faaliyet gösteren Almanya merkezli Allgeier Holding tarafından çoğunluk hisseleri satın alındı.

Avrupa'nın önde gelen profesyonel hizmet şirketlerinden Allgeier SE (ISIN DE000508300, WKN 508630), Oxygen Consultancy’nin çoğunluk hissesini satın aldı. Son yıllarda gösterdiği başarı ile sürekli bir büyüme yakalayan ve kurulduğu günden bu yana işe alım hizmetleri ve personel konusunda teknoloji, tüketim malzemeleri ve hizmetleri, ilaç ve sağlık, enerji, endüstri, finansal hizmetler, lojistik gibi sektörlere hizmet veren Oxygen Consultancy bu ortaklığın getirdiği sinerji ile sektördeki konumunu daha da güçlendirip, yerel ve bölgesel ağırlığını arttırmayı hedefliyor. Oxygen Consultancy bu ortaklık ile; Goetzfried AG, Tecops, UNP şirketlerinden oluşan “Allgeier Experts” bölümüne dahil oluyor.

Alman Allgeier SE; 2,000’in üzerinde müşterisine 4,000 çalışanı ve 2,000 serbest danışmanı ile 14 ülkede hizmet veriyor. Allgeier; personel, dış kaynak, esnek işgücü, işe alım hizmetleri, yönetim hizmetleri, IT altyapı çözümlerinin planlanması ve uygulanması, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ve teknoloji gibi alanlarda faaliyet gösteriyor. Allgeier bu alımla, hem ülkemizdeki insan kaynakları sektörüne hem de Türkiye’nin bölgede özellikle iş gücü alanında giderek artan etkinliğine yatırım yaptığını belirtiyor.

Halihazırda medikal sektöre özel yazılım ürünleri sunan Allgeier IT Çözümleri şirketi ile Türkiye pazarında bulunan Allgeier SE‘nin Yönetim Kurulu'ndan yapılan açıklamada 75 milyona yaklaşan nüfusuyla Orta Doğu‘ya açılan bir kapı olan Türkiye’deki varlıklarını; Oxygen Consultancy gibi son derece başarılı bir şekilde yönetilen ve işe alım ve personel hizmetleri alanında faaliyet gösteren en güçlü bağımsız şirketlerden biri ile yapılan ortaklıkla büyütmekten dolayı duyulan memnuniyetin altı çizildi. Şirket aynı zamanda bu ortaklık ile bölgesel anlamda hizmetlerin yaygınlaştırılması ve büyüme potansiyeli gibi önlerine sunulan fırsatlardan son derece heyecan duyduğunu da kaydetti.

Oxygen Consultancy Yönetim Kurulu Başkanı Çağrı Alkaya gelişme hakkında şunları söyledi: “Oxygen Consultancy, on yıldan fazla süredir, ülkemizde en fazla insan kaynağı ihtiyacı olan sektörlerde katma değerli işe alım hizmetleri sunuyor. Bu sayede, ülkemizin yanı sıra, Orta Asya, Bağımsız Devletler Topluluğu ve Yakın Doğu’daki önde gelen bağımsız işe alım firmaları arasında önemli bir yer edindik. Şimdi sıra, uluslararası bir kuruluşla birlikte, konumumuzu yatay ve dikey yönde güçlendirip işe alım ve 'outsourcing' alanlarında, en alt kademeden orta ve üst düzey yöneticiye kadar, her pozisyonda ihtiyaca özel hizmetler sunarak, yerel ve bölgesel ağırlığımızı arttırmaya geldi.”

Oxygen yönetiminin Allgeier Grubu içinde sinerji yaratacağını belirten Alkaya, “Oxygen Consultancy; Allgeier Grubu’nun gücüyle ve sunduğu hizmet yelpazesiyle, mevcut hizmetlerini yaygınlaştıracak, yerel ve uluslararası müşterilerin ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayacak ve kendi alanını genişleterek faaliyetlerini arttıracaktır. Bu anlaşma sayesinde, Allgeier Grubu global müşterilerine daha büyük bir bölgede hizmet sunabilecektir.” dedi.

Diğerleri