onair_promo

On-Air

Sektör'den

CTI'IN Çığır Açan Co-Active Koçluk Programı Artık TÜRKÇE Seçeneği İle

Koçluk eğitiminde bir ekol haline gelen, Dünyanın En Büyük Koçluk Okulu Coaches Training Institute (CTI), Elemental - Value stratejik ortaklığıyla 2011 yılında Türkiye'de eğitime başlamıştı.
Bugüne kadar 20.000'den fazla koç yetiştiren Uluslararası Koçluk Federasyonu ICF onaylı CTI, Türkiye'de faaliyet gösterdiği son 3 yılda önemli oranda talep görmesi üzerine Elemental-Value'nun girişimiyle Türkçe'yi de programına aldı.

Koçluğun iş dünyasında en çok kabul gören gelişim süreci olduğuna dikkat çeken Elemental-Value Yönetici Ortağı Serhan Kuseyrioğlu, bir yöneticinin liderlik becerilerinin gelişiminde, herhangi bir çalışanın verimini arttırmada bir koç ile çalışmanın ya da koçluk eğitimi almanın en iyi sonuç elde edilen yaklaşım olduğuna dikkat çekiyor. Kuseyrioğlu, "CTI Ko-Aktif koçluk eğitimi yüz binlerce insanın hayatını değiştirme noktasında önemli rol oynadığından, dünyada kabul edilmiş bir ekoldür. CTI'ın eğitmen seçim ve yetiştirme süreçlerinin benzersiz olması, Çin'den Güney Kore'ye, İngiltere'den Amerika'ya, Norveç'ten Dubai'ye dünyanın pek çok yerinde faaliyet göstermesi nedeniyle Türkiye'de çok geniş bir vizyon sağlayacak" diyor.

CTI eğitimleri maksimum 26 katılımcı ile gerçekleştiriliyor. Eğitimlerde iki lider eğitmenin yanı sıra, iki asistan da yer alıyor. Katılımcılar, birbirini takip eden beş ayrı kursu tamamladıklarında Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) sertifikasına sahip oluyor. Türkiye'de Elemental-Value'nun sunduğu eğitimler hakkında detaylı bilgiye ve eğitim takvimine www.elemental-v.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Diğerleri