hizmetlerimiz_promo

Yeni Fırsatlar

Yeni Fırsatlar

Üretim - Satınalma Şefi

GENEL NİTELİKLER

Danışmanlığını yapmakta olduğumuz uluslararası bir müşterimiz için "Satınalma Şefi' arayışımız mevcuttur.

- En az Lisans mezunu,
- Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak
- Toplam en az 4 yıl iş tecrübesi olması,
- Tercihen en az 2 yıl sektör tecrübesinin olması,
- Etkili iletişim, empati kurma, kararlılık, planlama, problem çözebilme, analitik düşünme yetkinliklerine sahip olması.
- Satın alma, tedarik yönetimi, pazarlık yönetimi konularında tecrübe sahibi olması,
- ERP-Satın alma modülünde tercihen bilgi sahibi olması,
- Microsoft Office programlarını iyi derecede bilmesi.
- En az Upper-İntermadiate düzeyde İngilizce bilgisinin olması.
- Gerekli durumlarda Yurt içi-dışı seyahat edebilmesi.
- B Sınıfı ehliyetinin olması ve aktif olarak araç kullanabilme.

İŞ TANIMI

Bu pozisyonun ana amacı; Kuruluşun amaç, hedef ve temel değerleri doğrultusunda, kuruluşun kalite felsefesine ve kalite yönetim sistemine uygun olarak, talep edilen mal ve hizmeti, en kısa sürede ve doğru şekilde, en uygun fiyatla üretimi aksatmayacak şekilde uygun zamanda tedarik etmektir.
2. Stratejik Satın alma hedeflerinin gerçekleşmesi amacıyla, yıllık olarak satın alma KPI’larının gerçekleşmesinde Satın alma Müdürü ile birlikte çalışır. Yıl içinde gerekli kontrolleri yapıp, gerekli aksiyonlarım alınması için Satın alma Müdürüne önerilerde bulunur.
3. Kalitenin artırılması, etkin ve verimli kaynak kullanımı, sürekli iyileştirme kültürünün şirkette yaygınlaşması amacıyla, düzeltici/önleyici faaliyetlere teknik yönden destek olmak. Kalite sisteminin üretim içinde uygulanabilirliğini sağlamada ve sistem geliştirme çalışmalarına destek olmak. 5S, Kaizen vb. çalışmalara teknik destek vermek.
4. Satın alma faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi amacıyla, bölümlerden gelen taleplerin siparişlerinin sistem üzerinden açılmasını yapar. Siparişlerin onay mekanizmasına göre gerçekleştirir. Tedarikçi araştırmalarını yapar ve araştırmasını yapmış olduğu Tedarikçi firmaların kontrolünü yaparak, Satın alma Müdürüne bilgi verir.
5. Satın alma işlemlerinde, en uygun şartlarda (fiyat, termin, kalite, miktar ve özellikler) ve zamanında malzeme tedariği için piyasa araştırması yapar.
6. Sipariş takip çizelgesini sürekli kontrol edip, oluşabilecek gecikme ya da hatalı sevkiyatlar durumunda kalite biriminin talepleri doğrultusunda ilgili firmaların uyarılması ve sözleşme şartlarına uygunluğun sağlanması için gerekli şartların sağlanması.
7. Lojistik Bölümü ile koordineli çalışarak, malzemelerin nakliye işlemlerinin planlanmasını sağlamak. Fabrikaya giriş yapan malzemelerin takibini yapmak.
8. Hammadde ihtiyaçlarını araştırmak (boru, klişe, kimyasal maddeler, bakır..vb). Fason ihtiyaçlarını koordine etmek ( talaşlı imalat, kaplama, bükme..vs).
9. Makine ve ekipmanlar için bakım sözleşmelerini yapmak ve takip etmek. Yapılan her türlü yazışmaları, sipariş mektuplarını, her türlü belge ve dökümanı dosyalamak ve arşivlemek.
10. Bölüm Müdürünün kendisi için uygun gördüğü eğitim programlarına katılmak. Performansı için yapılan geribildirimler doğrultusunda hareket etmek.
11. Onaylı Tedarikçi listesini her yıl geliştirir ve onaylatır.

Adınız Soyadınız

E-Mail

CV Ekle