onair_promo

On-Aır

İk Notları

Haftanın İK Notları

 • Uzaktan Çalışanların Bertaraf Etmesi Gereken 5 Kötü Alışkanlık

  Geçtiğimiz yıl dünya genelindeki kurumsal şirket liderleri, ekiplerini video konferans görüşmeleri ile yöneterek uzaktan çalışmaya adapte olmaya çalıştılar. Yöneticilerden alınan ilk verilere göre birçok çalışanın COVID-19 öncesinden kapanma dönemine kadar olan süreçte üretkenliklerini koruduğu görülmüştür.

  Devamını Oku
 • Bilinçli Liderliğin 7 Özelliği

  Günümüz iş ortamı liderliğe farklı bir yaklaşım getirirken, hızla değişen dünyada artık çalışanlar da farklı bir şekilde yönetilmeyi talep ediyorlar.

  Devamını Oku
 • İK’nın 2021’de Değişen Gündemi

  Dünya genelinde tüm şirketler salgın sonrası işletme faaliyetlerini yönetme planları yaparken, İK profesyonellerinin de şüphesiz gündemlerinde değişim var. Gelin bu değişimin satır başlıklarını birlikte inceleyelim.

  Devamını Oku
 • 2021 ve Sonrasında İK Trendleri

  Pandemi dünya genelinde toplumsal hayatı derinden etkilemeye devam ederken, salgın nedeniyle alınan önlemlerin en çok etkilediği alan ise şüphesiz çalışma hayatı oldu

  Devamını Oku
 • 2020 Yılının İnsan Kaynakları Yönetimine Olan Etkileri

  2020 yılının başlarında birçok insan kaynakları profesyonelinin ajandasında yeni iş gücü planlaması, şirket kültürü yönetimi, çalışan deneyiminin güçlendirilmesi ve teknoloji odaklı gelişmeler üzerine hazırlanan planlar yer alıyordu.

  Devamını Oku
 • Değişim Zamanlarında Şirket Kültürü Nasıl Korunur?

  Bir şirketin içinde farklı görev kalemleri olan İnsan Kaynakları birimleri, kurumların birleşmesinden, nitelikli personellerin belirlenmesine  veya pandemi gibi büyük krizlerde kurumların şirket içinde alması gereken önlemlerden, personel ilişkilerine kadar birçok alanda çalışmalar yapar.

  Devamını Oku