onair_promo

On-Aır

İk Notları

Haftanın İK Notları

 • İnsan kaynaklarını yeniden şekillendiren iş yeri eğilimleri

  Kurumsal bütünlük ve işgücü çeşitliliğindeki atılımlara kadar, iş dünyasında oldukça fazla değişim yaşanıyor ve günümüzde İK liderleri, çalışanlara bulunmaktan zevk aldıkları işyeri koşulları oluşturmak için ellerinden gelenin en iyisini yapma konusunda daha fazla baskıyla karşılaşıyorlar.

  Devamını Oku
 • 2018’de İK’ya yön verecek üç temel trend

  Yöneticilerin ve çalışanların ihtiyaçlarını doğru bir şekilde analiz etmek; ofis ortamının daha üretken olması, kariyer gelişiminin iyileştirilmesi ve insan kaynakları süreçlerinin uygulanması açısından oldukça önemlidir.

  Devamını Oku
 • Çok baskılı çalışma kültürünün iş yaşamını zorlaştırdığı 7 konu

  Günümüzde hala var mı denilse de birçok şirket, kıyasıya ve çok baskılı bir çalışma kültürünün sonuç getirdiğine inanır. Kırbacı ne kadar sert vururlarsa, insanlar o kadar iyi çalışır sanırlar.

  Devamını Oku
 • Akıllı insanlar zor insanlarla nasıl baş eder?

  Zor insanlar mantığa direnir. Bazıları çevrelerindekiler üzerindeki olumsuz etkilerinin farkında değildir; kaos yaratmaktan ve diğer insanların üzerine gitmekten memnuniyet duyar gibi görünürler. Her halükarda gereksiz karışıklık, sürtüşme ve en kötüsü de stres yaratırlar.

  Devamını Oku
 • Sizi daha başarılı yapacak 7 meydan okuma

  Başarılı insanların sorunlara yaklaşımı gerçekten etkileyicidir. Başkalarının aşılamaz bariyerler gördüğü yerlerde, benimsenecek meydan okumalar ve aşılacak engeller görürler.

  Devamını Oku
 • İş yerinde yapabileceğiniz en kötü hatalar

  Ne kadar yetenekli ya da başarılı olursanız olun, insanların size yönelik bakış açısını bir anda değiştiren ve olumsuz algılanmanıza neden olan belirli davranışlar vardır.

  Devamını Oku